Učenica Elle Pinzan i nastavnik Alen Floričić na predstavljanju suradnje ŠPUD-a i projekta Pionirski dom na Radio Rojcu

Autor: Davor Kliman, 21. 11. 2018.

U četvrtak, 15. studenog 2018. godine, u posebnoj emisiji na Radio Rojcu, a kojoj je mogla prisustvovati i publika Dnevnog boravka Rojc predstavljen je projekt Pionirski dom. Na predstavljanju su, među ostalima sudjelovali i učenica 4. razreda kiparskog odjela ŠPUD-a Ella Pinzan i nastavnik Alen Floričić.

Pionirski dom je osmišljen kao platforma za glazbene rezidencije poznatih glazbenika koji tijekom boravka u Puli stvaraju određeni broj novih pjesama u suradnji s lokalnim glazbenicima.

Uspostavljena je suradnja projekta sa Školom primijenjenih umjetnosti i dizajna na izradi video radova kao pratećih materijala za pjesme nastale na rezidencijama, te se na taj način potiče zainteresirane učenike da se okušaju u, za njih, novom mediju.

Učenici kiparskog odjela Škole primijenjenih umjetnosti i dizajna, pod vodstvom mentora Alena Floričića, do sada su izradili dva prateća video rada na osnovi pjesama nastalih u okviru projekta, a izradili su ih Ella Pinzan i Matija Milošev, učenici 4. razreda, kiparskog odjela. U izradi su i novi video radovi na već nastale pjesme, a uspostavljena suradnja nastavit će se i ubuduće.

Video radove moguće je pogledati na web stranici projekta: http://pionirskidom.com/

Izvor: Gordana Rupena Stančić dipl. bibl.

« Ožujak 2024 »