Natječaj za upis učenika u I. razred ŠPUD Pula u šk. god. 2020./2021. i dodatne važne informacije

Autor: Ana Kontošić, 9. 6. 2020.

U prilogu se nalazi tekst Natječaja za upis učenika u I. razred Škole primijenjenih umjetnosti i dizajna - Pula u šk. god. 2020./2021.

VAŽNO, provjera likovne darovitosti:

- Namjeru pristupanja provjeri likovne darovitosti učenik prijavljuje, najkasnije jedan radni dan prije utvrđenog termina provođenja provjere likovne darovitosti, na posebnom obrascu (nalazi se u prilogu ove Obavijesti) putem e-maila: skola-dizajn@pu.t-com.hr, faksa: 052/223-377 ili osobno u tajništvu Škole radnim danom od 8 do 14 sati poštivajući međusobni razmak od 2 metra.

- Svaki kandidat dužan je u prostore Škole doći 15 min. ranije i donijeti vlastiti pribor: papir (format bloka br. 5.), olovke različite tvrdoće ili ugljen za crtanje, vodene ili tempera boje, kist(ove) i posudice za vodu. Radi utvrđivanja identiteta, učenik je na dan pristupanja provjeri likovne darovitosti dužan dežurnom nastavniku predočiti na uvid jedan dokument/iskaznicu s fotografijom.

- Navedenom provjerom moguće je ostvariti najviše 120 bodova, a minimalni bodovni prag na navedenoj provjeri je 70 bodova. Konačna ljestvica poretka kandidata utvrđuje se zbrajanjem bodova dobivenih provjerom darovitosti za likovno izražavanje i zajedničkog, dodatnog i posebnog elementa vrednovanja. Ako dva ili više kandidata imaju isti ukupan broj bodova, upisuje se onaj kandidat koji je ostvario veći broj bodova iz provjere darovitosti za likovno izražavanje.

VAŽNO, provjera predznanja stranog jezika:

- Škola nudi učenicima izbor između Engleskog jezika ili Njemačkog jezika kao 1. stranog jezika. Škola ne nudi učenje 2. stranog jezika.

- Kandidat koji u osnovnoj školi nije najmanje četiri godine učio određeni strani jezik može prilikom prijave programa obrazovanja odabrati učenje toga stranog jezika kao prvoga stranog jezika uz uvjet da je na provjeri predznanja utvrđena mogućnost učenja toga stranog jezika kao prvoga stranog jezika.

- Provjeru predznanja stranog jezika provodi stručno povjerenstvo srednje škole u koju se kandidat upisuje. Povjerenstvo je dužno nakon pisanog zahtjeva učenika provjeriti njegovo predznanje iz tog jezika, o čemu sastavlja zapisnik. Provjeru predznanja kandidat polaže u jednoj školi i rezultati provjere vrijede za prijavu u druge škole koje uvjetuju predznanje istoga stranog jezika.

VAŽNO, dostava obrasca o upisu u I. razred srednje škole (upisnice):

- od 27. do 31. srpnja 2020., putem e-maila: skola-dizajn@pu.t-com.hr ili osobno u tajništvu Škole radnim danom od 8 do 14 sati poštivajući međusobni razmak od 2 metra.

« Ožujak 2024 »