17. Godišnja izložba radova učenika ŠPUD Pula

Autor: Ana Kontošić, 18. 5. 2023.

Pozivamo Vas na otvorenje „17. Godišnje izložbe radova učenika ŠPUD Pula“ koje će se održati u četvrtak 25.5.2023. s početkom u 12:00 sati u prostoru

Galerije Vincent iz Kastva (INK-GK Pula, Laginjina 5).

U prilogu možete pogledati Katalog izložbe, plakat i pozivnicu.

17. Godišnja izložba radova učenika ŠPUD Pula u prostoru Galerije Vincent iz Kastva može se razgledati svaki radni dan u vremenu od 8:30 do 14:00 sati.

Godine iza nas donijele su nove i nepredvidive situacije koje su nas zasigurno izmijenile i ostavile tragove koje ćemo još dugo nositi u sebi, na sebi i uočiti na drugima. Takve su promjene dobar početak za nešto novo, ali ujedno dovode u kušnju stare navike i vrijednosti te moramo paziti kako ih ne bismo olako odbacili. Promatrajući proteklo vrijeme iz konteksta škole i edukacije, naučili smo puno toga, a najviše da smo usmjereni jedni na druge u puno većoj mjeri nego smo toga bili svjesni. Pandemija je i službeno iza nas, ali njeni „repovi“ pratit će nas u pričama, prisjećanjima, navikama koje smo u tom periodu stvorili.

Radovi koji su pred vama, nastali su u živoj interakciji učenika i nastavnika nezamjenjivi suvremenim tehnologijama komunikacije u procesu učenja. Naravno, ne možemo izbjeći današnju tehnologiju jer je umjetnost svakog doba obilježena alatima i tehnikama svoga vremena. U vrtlogu sadašnjosti koji je teško razumjeti i čiji smo aktivni sudionici treba se čuvati suspendiranosti razuma kojem toliko puta u zadnje vrijeme svjedočimo. Put edukacije je težak, dugotrajan i u suprotnosti je s vremenom koje zagovara brzinu i izmišljene uspjehe upakirane u formu bez sadržaja. Nastavnici su zbog toga često u suprotnosti sa svijetom učeći djecu kakav svijet treba biti, a ne kakav je sam po sebi. Kako bismo stvarali i bili uistinu stvaratelji, moramo se voditi načelima izvrsnosti u svakom pogledu i shvatiti da čin komunikacije nije samo „vrisak“ nego i dijalog koji teži prihvaćanju i razumijevanju. Ono što me uistinu raduje spoznaja je da naše nastavnike i učenike ipak ne napušta vjera, nada i ljubav u onome što zajedno rade tijekom procesa učenja, a rezultati toga rada su pred vama.

(Predgovor Kataloga izložbe, ravnatelj Davor Kliman, prof.)

Izložba se ostvaruje pod pokroviteljstvom Grada Pule.

Priloženi dokumenti:
Katalog_izlozba_spud_2023.pdf (813.05 KB)