> Erasmus +

ERASMUS+, Festival tradicije, susret mentora u Češkoj Republici od 19.6. do 23.6.2023. godine

Autor: Ana Kontošić, 3. 7. 2023.

Posljednji sastanak mentora u projektu Erasmus+, Festival tradicije, održan je od 19. do 23. lipnja 2023. godine u gradu Poděbrady u Republici Češkoj.

Školu primijenjenih umjetnosti i dizajna – Pula predstavljale su nastavnica Tekstilnog odjela Anamarija Maružin-Bokan i nastavnica Kiparskog odjela Iva Fonović.

Tijekom boravka u Češkoj Republici domaćini iz Krajske hospodarske komore Stredni Čechy iz Praga   pokazali su sudionicima sastanka znamenitosti gradova Poděbrady, Praga, Kutne Hore i okolice.

Posjetom muzeju na otvorenom u Přerovu nad Labem koji se sastoji od dobro očuvanih tradicionalnih drvenih kuća sudionici su imali priliku upoznati način života i tradicijske zanate obiteljskih gospodarstava na farmama i u selima ruralne Češke Republike.

Posjetom Pragu sudionici su pojedinačno razgledali znamenitosti prema vlastitom interesu te su  nakon toga zajednički nastavili obilazak dvoraca u gradu Melnik.

Dvorac Melnik je sve prisutne oduševio svojom bogatom poviješću, položajem na vrhu brda s kojeg se proteže prekrasan pogled i vrhunskim vinima iz vlastitog podruma.

Sljedećeg dana je organiziran posjet gradu Kutna Hora gdje su sudionici imali priliku pogledati katedralu Sv. Barbare i Vlaški dvor u kojem su razgledali kraljevu riznicu, kapelu i izložbu o povijesti kraja povezanog s rudarenjem srebra i kovanjem novca.

Radni sastanak je održan u hotelu Central Park u gradu Poděbrady. Na sastanku se razgovaralo o zadacima projekta, prezentirano je do sada učinjeno te su određeni zadaci i rokovi potrebni za finalizaciju projekta. Sastanak je bio vrlo konstruktivan te je protekao u ugodnoj atmosferi.

Nastavnica Anamarija Maružin-Bokan, dipl. ing.

Foto galerija: http://ss-primijenjenihumjetnostiidizajna-pu.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=72