Sudjelovanje u istraživanju "Participacija djece u sustavu odgoja i obrazovanja" Ureda Pravobraniteljice za djecu

Autor: Ana Kontošić, 29. 6. 2018.

Ured pravobraniteljice za djecu Republike Hrvatske provodi istraživanje o sudjelovanju učenika u životu škole. Misli se na sve situacije i događaje u kojima su učenike pitali za mišljenje, savjet ili prijedlog u vezi s aktivnostima;  u kojima su učenici aktivno sudjelovali u projektima i akcijama; pokrenuli neke projekte, akcije, inicijative u razredu ili školi;  aktivno sudjelovali u predstavničkim tijelima učenika (Vijeću učenika);  uočili neki problem u razredu ili školi, predložili rješenje i proveli ga u djelo; ili učinili nešto drugo kako bi utjecali na to da život u školi bude bolji za njih, njihove prijatelje i odrasle u školi. Učenici su  mogli izabrati one koji su za njih bili najvažniji, u kojima su osjećali da njihov doprinos ima smisla i da utječe na to kako izgleda njihov život u razredu i školi.

Učenici su mogli svoja iskustva sudjelovanja prikazati fotografijama i snimkama. Na Vijeću učenika škole dogovoreno je da se u ovo istraživanje uključe i učenici naše škole te je poslan rad učenice Lare Šebelja koji možete vidjeti u privitku.